آموزش حذف آدرس های پیشنهادی از نوار آدرس مرورگر کروم

به عنوان مثال ممکن است در نوشتن آدرس، کاراکتری اضافه وارد کنید یا حتی یک کلمه را اضافه‌تر بنویسید. در اکثر موارد، مرورگر کروم این URL را در لیست گزینه‌های پیشنهاد خودکار قرار خواهد داد. به این ترتیب، هر بار که شما می‌خواهید آدرس صحیح را وارد کنید، این گزینه اشتباه بار دیگر به شما نمایش داده خواهد شد. 
در این صورت بد نیست بدانید مرورگر کروم از گزینه‌ای کاربردی به منظور حذف پیشنهاد ناخواسته URL بهره‌مند شده است. 
در این مثال، فرض می کنیم مرورگر کروم به اشتباه آدرس www.sepahandarb.com/- را به عنوان پیشنهاد پیش‌فرض به جای گزینه استاندارد یعنی www.sepahandarb.com به ثبت رسانده است. با این تفاسیر، با ما همراه باشید تا روند حذف آدرس پیشنهادی را بررسی کنیم. 

کار را با تایپ چند کلمه ابتدایی آدرس در نوار آدرس مرورگر شروع کنید. به عنوان مثال، عبارت www.se را تایپ کنید. در این بخش، کروم باید به طور خودکار، آدرس اشتباه را به شما نمایش دهد. حالا مطمئن شوید که آدرس اشتباه را های‌لایت کرده‌اید و پس از آن کلیدهای  Shift + Delete(در سیستم‌عامل ویندوز) یا Fn+ Shift+ Delete (در سیستم عامل مک) را فشرده تا پیشنهاد را حذف کنید. با استفاده از این راهکار، کروم از این به بعد به سراغ گزینه بعدی برای پیشنهاد خواهد رفت. 
اگرچه این راهکار کاملا ساده است، اما به همان اندازه کاربردی به‌نظر می‌رسد. در نظر داشته باشید که از این روش می‌توانید در مرورگر موزیلا فایرفاکس هم استفاده کنید.