ABS چیست؟

ABS یک نوع پلیمر نفتی که از اکریلونیتریل، بوتادین و استایرن ساخته شده است. بوتادین مشتق شده از رزین طبیعی است و تا حد زیادی مسئول قدرت و مقاومت پلاستیک در برابر ضربه است. ABS قدرت و استحکام خود را از اکریلونیتریل و استایرن و سختی خود را از بوتادین می گیرد.

مزایای استفاده از ABS

 ABS دارای چند خواص مکانیکی است که برای انواع درب ها از جمله درب ضد سرقت بسیار مفید هستند. خواص ضد آب، مقاومت در برابر ضربه و سختی آن، این ماده را برای استفاده های مختلف کاربردی کرده است. ABS قابل بازیافت و سبک وزن است. همچنین دارای ابعادی پایدار است و به راحتی دچار پیچ و تاب نمی شود. علاوه بر این ABS، ضد آب و مقاوم به حرارت است و مانع از گسترش شعله می شود.

درب ABS

از ABS می توان در ساخت انواع دربها استفاده کرد. از درب های ABS از آنجا که در برابر ضربه محکم و مقاوم هستند می توان به عنوان نوعی درب ضد سرقت یاد کرد. البته لازم به ذکر است که این نوع درب ها به اندازه درب ضد سرقت مقاوم نیستند. بهترین مکان ها برای استفاده از درب ABS، مکان های مرطوب هستند مانند حمام، استخر، سونا و سرویس های بهداشتی. البته ا ین نوع درب می توان برای اتاق خواب نیز استفاده کرد.